Magazynowanie broni

 • Magazynowanie broni

  Magazynowanie broni

  Magazynowanie broni jest ściśle określone przez prawo, w tym przez osoby mające mniej niż 50 sztuk, jak i tych, którzy mają większe kolekcje.

 • Szafa S1

  Szafa S1

  Szafa S1 jest obowiązkowa dla strzelców na podstawie Rozporządzenia. Warto wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej wyborze.

 • Magazyn broni

  Magazyn broni

  Z magazynem broni mamy do czynienia w przypadku podmiotów mających broń na okaziciela. Są to na przykład firmy ochroniarskie, kluby sportowe, albo strzelnice wypożyczające broń. Istnieje obiegowa opinia, że jeśli ktoś chce mieć ponad 50 sztuk broni, musi mieć również magazyn broni. Nie jest to do końca prawda, choć z pewnością będzie trzeba spełnić część…

 • Kotwienie szafy S1

  Kotwienie szafy S1

  Kotwienie szafy S1 jest tematem, który spędza sen z powiek niejednemu strzelcowi, a na forach internetowych odbywają się regularne walki zwolenników i przeciwników kotwienia. Myślę, że na zawodach strzeleckich jedną z konkurencji mogłoby być strzelanie argumentami za kotwieniem lub przeciw…

 • Broń w domu

  Broń w domu

  Nie wystarczy zamknąć broni w sejfie i powiedzieć dziecku, żeby nawet nie patrzyło w tym kierunku. Zakazany owoc smakuje najlepiej. Jeśli broń w domu będzie tematem tabu, narośnie wokół niego wiele nieporozumień. Niektórzy do tego stopnia obawiają się wypadku, że nie wyobrażają sobie trzymania broni w domu.

 • Kontrola przechowywania broni

  Kontrola przechowywania broni

  Większość osób, które zakupiło broń, usłyszy kiedyś pukanie do drzwi. Być może nie będzie to o piątej rano. Być może nie będzie to wizyta zupełnie niezapowiedziana. Jednak kiedyś prawdopodobnie nastąpi. Będzie to kontrola przechowywania broni.

 • Certyfikat szafy S1

  Certyfikat szafy S1

  Czy sejf na broń zawsze musimy mieć certyfikat szafy S1? Kiedy możemy z niego zrezygnować? W jakich przypadkach certyfikaty na sejfach nie spełniają wymogów prawnych? Lepiej dowiedz się tego wszystkiego, zanim pójdziesz do sklepu z sejfami.

 • Warunki przechowywania broni

  Warunki przechowywania broni

  Bardzo łatwo doprowadzić do sytuacji, w której zmiany temperatur i wilgotność szybko zniszczą nasze pistolety i broń długą. Tymczasem łatwo jest wyeliminować tego typu zagrożenia i bardzo niskim kosztem zabezpieczyć wnętrze ejfu, w którym przechowujemy broń.

 • Przechowywanie broni

  Przechowywanie broni

  „Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Jako posiadacze broni jesteśmy odpowiedzialni za jej odpowiednie zabezpieczenie. Nie chodzi tylko o spełnienie wszystkich wymogów prawnych, ale przede wszystkim o to, żeby broń nie dostała się w niepowołane…